Вагонка вільха

Ширина:       90   мм
Товщина:     15  мм
Довжина:     3000  мм

evrovagonka_01      

 

   

 Вільха – одне з найбільш вологолюбивих порід дерев. Під дією вологи ця деревна не тільки не втрачає своїх властивостей, а й навпаки, стає ще міцнішою. Тому наші предки використовували вільху при будівництві мостів і криниць.

 

Вільха

 

В сучасному будівництві це дуже ефективний матеріал для обшивки бань та саун. Адже завдяки своїм лкувальним властивостям, при нагріванні, вільха виділяє речовини, які допоможуть при суглобовому ревматизмі і подагрі. Отже, відвідавши сауну чи баню, оздоблені вагонкою з вільхи, Ви відчуєте, як покращується Ваше самопочуття. А завдяки красивій структурі і неймовірній палітрі кольорів – від тепло-жовтого до ніжно-рожевого, вагонка вільха чудово виглядаєв якості оздоблювального матеріалу для житлових кімнат. Ця деревина не розколюється , не коробиться , а при сушінні , вільха , одна з найбільш стійких до деформації порід. Обравши вагонку з вільхи для декору вітальні, де знаходиться камін, вона не втратить своїх властивостей.

 

Вагонка липа

Ширина:       90   мм
Товщина:      15  мм
Довжина:     3000  мм

 

evrovagonka_01     

 

   

Вагонка липа має чудові властивосиі для конструктивного використання – матеріал має низьку щільність, в наслідок чого менше нагрівається. На відміну від інших сортів дерев, липа не виділяє смолу. А поціновувачі бані чи сауни оцінять її запах, оскільки липа посилює лікувальний вплив на організм людини. 

Вагонка липа має також прекрасні технічні характеристики : 

  • вона вологостійка ;
  • не піддається деформації ;
  • легко монтується, шліфується і фарбується.

Вагонка липа використовується для внутрішньої обшивки бань і саун. Хоча завдяки своїм властивостям і з зовнішньому вигляду, застосовується і при декорі житлових приміщень.

 

Також з липи виготовляли скрині, вулики, діжки для меду, домашній посуд. З липової деревини можна вирізати високохудожні вироби, як приклад - знаменитий хохломський розписний посуд, який не поступається срібним і навіть золотим. Відомо, що з липи виготовляли матеріал для культурних потреб. На очищених шматках луба малювали картини.

 

 

Лежак (рейка)

Ширина:       80   мм
Товщина:      25  мм
Довжина:     3000  мм

   

 

 a13c82837c1d8d5fd4b9c835b17002a7

 

 

Невід'ємним елементом в побудові сауни чи бані є лежак, який виготовляється з дерева . Саме тому, обираючи лежак, слід особливу увагу приділити матеріалу, з якого він виготовлений, оскільки, саме з ним буде контактувати Ваша шкіра. Відомо, що процедури в сауні супроводжуються високою температурою, тому слід обирати матеріал лише з листяних порід (липа, вільха).

Ще в давнину з липи будували лазні, оскільки ця деревина добре тримає тепло. Сьогодні липа користується великою популярністю при облаштуванні бань та саун. Вона має здатність швидко нагріватись і швидко остивати, не втрачаючи при цьому своєї текстури і природнього кольору. Саме, лежак виготовлений з деревини липи, прекрасно підходить для обробки бань і саун, оскільки ця деревина має низьку щільність, а значить відсутність ризику опіку, не виділяє смолу, що важливо при нагріванні. Тільки в лазні липа найдовше зберігає свої лікувальні якості, що є невід'ємною частиною банної атмосфери. При високій температурі, коли приміщення наповнене парою, липа виділяє ефірні масла, які наділять його чудодійними властивостями. Тонкий медовий аромат, розповсюджений в приміщенні сауни чи бані, допоможе позбутися багатьох хвороб, розслабитися, повністю відключитися від життєвих проблем.